Het project: warmtetransitie efficiënt inrichten

Gemeenten zijn volop bezig met de energietransitie. Dat vraagt om aanpassingsvermogen en brengt ook de nodige uitdagingen met zich mee. Om de warmtetransitie efficiënt te organiseren is er afstemming nodig tussen netbeheerders en de gemeentes. Samen met Liander hebben we gekeken naar hoe we dit proces het best konden inrichten en vormgeven.


De uitdaging: overbelasting en stroomtekorten

In Nederland zijn we hard aan het werk om de energietransitie te versnellen. Niet iedere gemeente is even snel en kan dezelfde oplossingen toepassen. Daarom is het belangrijk dat netbeheerders en de gemeentes met elkaar in gesprek gaan om te kijken welke oplossingen lokaal het best van toepassing zijn.

En daarin zit een grote uitdaging. Omdat elke gemeente anders is, wat vraagt om een duidelijke aanpak en proces waar netbeheerders zoals Liander op kunnen rusten. Terecht dat Liander de vraag stelde aan EIFFEL Projects: hoe zorgen we ervoor dat netbeheerders en gemeentes elkaar sneller en beter kunnen vinden?

Onze aanpak: datamodellen om kansen te benutten

Meten is weten. Daarom begonnen we met het verzamelen van nuttige gegevens per gemeente om in kaart te brengen waar de knelpunten en kansen liggen. Denk aan het energieverbruik van bepaalde wijken, bestaande energienetwerken en de staat hiervan, en nog veel meer. Zo konden we per gemeente, warmteoplossingen vastleggen en presenteren tijdens informatiebijeenkomsten aan alle betrokken partijen. Zo kon iedere gemeente zien wat er mogelijk is voor hun regio als het gaat om duurzamere oplossingen.

Meer weten over onze bijdrage?

Neem contact op met Jochem Wellinga.

Het resultaat: Samenwerking sleutel tot aardgasvrije oplossingen

Onze aanpak heeft ervoor gezorgd dat er meer samenwerking kan ontstaan tussen de gemeentes en netbeheerders. Zo kunnen structurele samenwerkingen groeien tussen deze partijen en weten de gemeentes welke oplossingen voor hun regionen effectief en uitvoerbaar zijn. We zijn er trots op dat we dit konden realiseren met Liander.

Onze expertises

Wij bieden binnen public en private alles om een programma, project of portfolio te definiëren en te realiseren: projectmanagement, projectbeheersing, omgevingsmanagement, contractmanagement, technisch management, tendermanagement, subsidies en adviseren.