Pietertje

Het moet bijzonder zijn: je noemt je naam en iedereen is op de hoogte van het feit dat je een groot sportkampioen bent. Deuren gaan  voor je open. Tenminste, zolang je met beide benen op de grond blijft staan natuurlijk, want in Nederland zijn we wars van vedettengedrag.

X
Richard Krajicek liet zichzelf voor ons X magazine fotograferen met een tennisballetje op zijn oog. Wie de cover van X ziet, gelooft zijn ogen niet. Maar de Kraai kon de humor van een dergelijke foto wel waarderen en werkte met een glimlach op de lippen mee. Sportheld of niet, Krajicek voelt zich nergens te groot voor.

Combinatie
Ook mijn collega Pieter van den Hoogenband durft zichzelf kwetsbaar op te stellen. Hij is het middelpunt van een nieuwe pindakaasreclame, zonder dat je hem trouwens zelf in beeld ziet. Een dergelijke  insteek is overigens alleen voor de echt grote sporters weggelegd. Er zijn een paar Nederlandse sporthelden voor wie geldt dat het noemen van de voornaam al genoeg is om een beeld te hebben bij de sporter én zijn sport. Johan en voetbal, Anton en judo, Leontien en fietsen. Pieter en Zwemmen. En ik hoop zelf natuurlijk ook op de combinatie Floris-Jan en hockey (maar dan is de associatie waarschijnlijk toch meer op de dubbele naam gebaseerd dan op de hockeycarrière van Floris-Jan Bovelander).

Knipoog
Pieter houdt van voetbal, en voetbalde zelf zeker niet onverdienstelijk. Hij koos echter voor de zwemsport en werd een mondiale topper. De reclame speelt handig in op die keuze. Je zou als je het filmpje ziet bijna denken dat-ie echt niet kon voetballen vroeger. Of Pieter van pindakaas houdt weet ik eigenlijk niet, laat staan of Pieter er echt groot mee is geworden. Maar met de commercial geeft Pieter in elk geval aan met een knipoog naar zijn eigen sportcarrière terug te kunnen kijken.
En dan ben je dus echt een groot sporter!

 

RSSFacebookLinkedInNU.jijeKudosiGoogleTwitter
Clarinda Sinnige | 23 juni 2010 | reacties(2) | Topsport algemeen
Naam: *
Email adres: *
Reactie: *
 
Verificatie: *

Vul hieronder de verificatiecode in:

* Verplicht  
Reacties

Ha Maartje, dat zijn we dan (al)weer helemaal eens! Ik zal Pieter eens vragen of een duik in het water naast ons mooie nieuwe hoofdkantoor erin zit! Om de commercial af te maken dan, he?
Clarinda | 24 juni 2010
He Clarin, Leuk blog weer! Ik vind de reclame ook erg grappig! Al had ik de echte duik wel willen zien :-) groet Maartje
Maartje | 24 juni 2010

  • Jeffrey Michels
  • Bonnie de Brouwer
  • Harry Gerritsen
  • Marieke van Egeraat
  • Marjon Rodigas-Dekker
  • Leo Euser
  • Jaap Roest
  • Martijn Ganzevles
  • Freek de Bruijn
  • Gert Klay
  • Gijs van Poppel
  • Clarinda Sinnige
  • Corinne Slotboom